Komendant policji w Mielcu spowodował kolizję. Został za to… pouczony

Komendant policji w Mielcu spowodował kolizję w Maliniu. Otrzymał pouczenie

Kilka dni temu we wsi Malinie doszło do kolizji. Jej sprawcą – jak się okazało – był komendant powiatowy policji w Mielcu, podinspektor Tomasz Grazda. Pewne kontrowersje wzbudza fakt, że otrzymał za to jedynie pouczenie.
Do zdarzenia doszło w środę (01.02), około godziny 7 rano w Maliniu. Kierująca volkswagenem passatem zatrzymała się tuż przed przejściem dla pieszych.

Jadący za nią jeep nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego najechał na tył passata. Za kierownicą pojazdu siedział podinsp. Tomasz Grazda, komendant powiatowy policji w Mielcu, i to on był sprawcą kolizji w Maliniu.

Z informacji mieleckiej policji wynika, że w wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba. Uczestnicy zostali, czyli pan komendant i kobieta, zostali przebadani na obecność alkoholu. Oboje byli trzeźwi.

Z interwencji została sporządzoną dokumentacja, jest ona do wglądu w mieleckiej komendzie.
Zgodnie z przepisami sprawca takiego wykroczenia może zostać pouczony, otrzymać mandat karny, ewentualnie może zostać skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie. Wobec komendanta, a więc swego szefa policjanci zastosowali pouczenie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.