Śmigłowce Black Hawk z Mielca trafiły do polskich Wojsk Specjalnych [WIDEO]

Cztery śmigłowce Black Hawk z Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu trafiły do Wojsk Specjalnych. Uroczystość z tym związana odbyła się w piątek (20.12) w Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie, w obecności najwyższych władz państwowych.
Wartość umowy to 683,4 mln zł brutto. Koszt jednego śmigłowca z wyposażeniem wynosi ok. 75 mln zł, reszta to pakiety: szkoleniowy i  logistyczny, w skład którego wchodzi zapas części zamiennych i eksploatacyjnych oraz sprzęt na potrzeby obsługi naziemnej śmigłowców.

Nie mam żadnych wątpliwości, że to bardzo ważny moment – mówił prezydent RP, Andrzej Duda. –  Śmigłowce Black Hawk – co dla nas także bardzo ważne – wyprodukowano w Mielcu, w ramach współpracy z wielką firmą ze Stanów Zjednoczonych, ale przez polskich pracowników w dolinie lotniczej, stają się  – mam nadzieję jednym z najważniejszych elementów – wyposażenia Wojsk Specjalnych.

Na razie cztery śmigłowce, ale mamy nadzieję, że w miarę ich używania, w miarę także i zapoznawania się szczegółowo z tym sprzętem, będziemy mogli to wyposażenie dla naszych sił specjalnych a potem dla innych sił, które będą tego potrzebowały, rozwijać – zaznaczył prezydent. – Dziś podobne śmigłowce są już na wyposażeniu polskiej policji, służą też  oddziałom antyterrorystycznym. Będziemy obserwowali ich funkcjonowanie  i będziemy dalej wyciągali wnioski co do dalszych planów modernizacyjnych.

O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.