Tego jeszcze nie było. Do studia TVP wleciał… Black Hawk [WIDEO]
Najnowocześniejsze studio w Polsce z użyciem technik 3D i wizualizacji, przygotowanych przez światowej sławy grafików – dzisiejsze (12.05) wydanie „Wiadomości” TVP było wyjątkowe. Prawdziwą furorę zrobił śmigłowiec Black Hawk, który „wleciał” do studia.

Stało się tak, kiedy prowadzący Michał Adamczyk opowiadał o planowanych wzmocnieniu wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce: – O sile sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi świadczy również to, że za oceanem kupujemy kluczowe uzbrojenie, m.in. śmigłowce Black Hawk. Przed laty stworzono je specjalnie dla amerykańskiej armii. Maszyna ta napędzana jest przez dwa potężne silniki, co pozwala jej rozpędzić się do ponad 350 km/h Niedawno dołączyliśmy do elitarnego grona 32 państw, które użytkują te śmigłowce. Na razie trzy Black Hawk’i pełnią służbę w polskiej policji i właśnie jeden z nich widzicie państwo w naszym studiu. Niedługo znajdą się one na wyposażeniu naszych wojsk specjalnych.
Szkoda tylko, że dziennikarz telewizji publicznej ani słowem nie wspomniał, że śmigłowce Black Hawk, które kupuje rząd, produkowane są w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.