Mieleccy wpływowi

W naszych podsumowaniu minionego roku zbliżamy się do finału. Zanim to się jednak stanie, przedstawiamy dziesiątkę najbardziej wpływowych (oczywiście naszym subiektywnym zdaniem)  mielczan. Zdecydowanym liderem w tym zestawieniu jest Władysław Ortyl. Drugim jest Tomasz Poręba i… długo, długo nic. Ale po kolei.

MIELECCY WPŁYWOWI 2016 ROKU

1. Władysław Ortyl
Marszałek województwa; lider podkarpackich struktur PiS, która dzieli i rządzi w regionie. Ortyl pociąga za większość sznurków w powiecie mieleckim. To on „namaścił” Zbigniewa Tymułę na stanowisko starosty, i to on ma realny wpływ na decyzje PiS-owskiej Rady Miasta. Zdecydowany lider rankingu.

2. Tomasz Poręba
Choć nie urodził się w Mielcu, to właśnie z tego miasta dostał się do Parlamentu Europejskiego. I trzeba mu oddać, że jest mocno zaangażowany w miejscowe sprawy. Z roku na rok pnie się hierarchii krajowego kierownictwa PiS.

3. Daniel Kozdęba
Prezydent Mielca, czyli teoretycznie najbardziej wpływowa osoba w mieście. Teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie. Na jego niekorzyść wpływa brak zaplecza, które dopiero się buduje, oraz konflikt z Radą Miasta, którą zdominował PiS.

4. Zbigniew Tymuła
Żelazną ręką rządzi w starostwie i podległych mu jednostkach. Wprowadza na stanowiska dyrektorów swoich ludzi. Może sobie na to pozwolić, bo ma za sobą Zarząd i większość Rady Powiatu. Bliski współpracownik lidera naszego rankingu.

5. Bogdan Rojkowicz
Prezes Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Korso”, w tym tygodnika o tej samej nazwie; właściciel hotelu, karczmy i wielu innych istotnych biznesów w mieście.
6. Marian Kokoszka
Przewodniczący Rady Miasta, czyli druga osoba w samorządzie miejskim. Jeden z liderów PIS w powiecie. Szef „Solidarności” w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

7. Krzysztof Ślęzak
Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną „Euro-Park”. I wszystko jasne.

8. Jakub Cena
Wiceszef Rady Miasta, „młody wilczek” mieleckiego PiS,  przez niektórych przymierzany nawet do kandydowania na urząd prezydenta Mielca.

9. Krystyna Skowrońska
Jedyna reprezentantka powiatu w parlamencie. Jako posłanka opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, nie jest już jednak tak wpływową jak za czasów politycznej prosperity.

10. Henryk Niedbała
Przewodniczący Rady Powiatu, jeden z liderów PO w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.