Jest porozumienie w sprawie budowy obwodnicy, mostu i wiaduktu

To historyczna chwila dla Mielca i dla całego regionu! Dziś (02.12) o godzinie 10 na Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu sześć samorządów z terenu powiatu mieleckiego podpisało list intencyjny w sprawie budowy nowego szlaku komunikacyjnego.
W skład zadania wejdą m.in. północna obwodnica miasta, wiadukt nad linią kolejową i most na Wisłoce. W ramach inwestycji ma powstać też nowa droga od Mielca przez Rzędzianowice do Piątkowca. Termin zakończenia prac to 30 październik 2019 r. Przedsięwzięcie ma być dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

W porozumieniu sprecyzowano, jaki samorząd za co ma odpowiadać i co finansować. Dokument podpisali: marszałek województwa, Władysław Ortyl; starosta mielecki, Zbigniew Tymuła; prezydent Mielca, Daniel Kozdęba; wójt gminy Czermin, Leon Getinger; wójt gminy wiejskiej Mielec, Józef Piątek; oraz wójt gminy Wadowice Górne, Jerzy Kos.

Z podpisania umowy zadowolony jest prezydent Daniel Kozdęba: – Do tej pory główny ruch odbywał się przez ul. Wojska Polskiego. Teraz pojazdy będą mogły się też przemieszczać na północ i dalej na zachód w kierunku Tarnowa – zaznaczył mielecki prezydent.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.