Krystyna Skowrońska: – Działacze PiS zawłaszczają inwestycje w Mielcu
Krystyna Skowrońska, mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej, uważa, że działacze Prawa i Sprawiedliwości zawłaszczają realizowane w Mielcu (i nie tylko tam) inwestycje.

Jednym z przedsięwzięć, którą realizowano latami, jest obwodnica Mielca. – Nie wybudował jej PiS – podkreśla Krystyna Skowrońska. – To była również moja inicjatywa, ale też ówczesnego prezydenta miasta, Janusza Chodorowskiego oraz radnych wojewódzkich, Zdzisława Nowakowskiego i Jana Tarapaty, którzy z partią dziś rządzącą nie są związani. Wspólnie walczyliśmy o tę drogę.

Obwodnica, kolej, wały

Zdarzyła się zmiana w Sejmiku, władzę objął PiS i obwodnicę Mielca oddawał marszałek Władysław Ortyl. Teraz próbuje się nas dyskredytować – twierdzi Skowrońska. – To nie była inwestycja na jeden rok. Jedna władza przychodzi, druga odchodzi. Trzeba o tym pamiętać. Ja zawsze to podkreślałam w przypadku inwestycji, które jako rządzący kończyliśmy. Nigdy nie zapominałam o poprzednikach
Posłanka PO mówi również o rewitalizacji linii kolejowej nr 25. – Ja doskonale pamiętam toczone w tej sprawie rozmowy z ministrem infrastruktury i władzami miast, czyli Dębicy i Mielca, przez które ta linia przebiega – wspomina. – Mało kto chce pamiętać moje nieustanne pytania w tej sprawie na sejmowych komisjach finansów. Dziś cieszy mnie ta inwestycja, bo wiem, jak mocno o nią walczyłam.

 – Tak samo jak o wały przeciwpowodziowe – dodaje Skowrońska. – Doprowadziłam do zmiany w prawie, które mówiły o limicie 10 tys. ludności. Dzięki temu udało się wybudować te obiekty w wielu zagrożonych miejscach. Może byłam zbyt skromna, może nie dość głośno mówiłam o tym, co robię?
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

4 Komentarze

    • Kolego, jedyne co PiS robi to pozbawia mnie mojej emerytury dając wszystkim menelom i patologiom 500+ na dziecko. Pracuje w banku. A dla moich rodziców emerytury nie ma. Co będę miała ja? Nic. Panią Skowrońską zaczęłam szanować za to że wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia doprowadziła do końca. To nie za sprawą rządu PiS. Bo ile było inwestycji które zaczęli a nie skończyli? Bardzo dużo, proszę poczytać. Pani Skowrońska walczyła aby wały i obwodnica były dokończone. Bo PiS stwierdził że miejscowości takie jak chrząstów, Złotniki, Wola Mielecka nie potrzebują tak wysokich wałów. Przebudowa kolei, Krystyna Skowrońska zaczęła o to walczyć i Ci którzy się tym interesowali i śledzili losy kolei w Mielcu wiedzą że to dzięki Pani Skowrońskiej w głównej mierze zostało coś z tym zrobione. 500+ dla emeryta? Należy się oczywiście ale nikt nie wie o tym że to tylko dla osób nie zdolnych do samodzielnej egzystencji. PiS na wciskał emerytom kłamstw aby na nich głosowali. Więc jeśli emeryt nie ma rąk, nóg, alzheimera czy wielokrotnych udarów nie ma szans na pomoc od pana Kaczyńskiego. Jestem tylko ciekawą dlaczego młodzież jeszcze nie zaczęła protestować, wszelkiego rodzaju + odbierają im godne zarobki, podnoszą podatki a co za tym idzie zmuszają do wyjazdu za granicę bo nie każdy ma ” kolorowo” nie każdy urodził się w dodatku. Nie każdy ma jak się dalej edukować bo zarabiają zbyt mało aby się utrzymać samodzielnie na studiach.

  1. Angelina pracuje w banku.To może zamiast politykowania zajęła byś się „dziwnymi pożyczkami???Wiesz za jakiej puli są wypłacane te świadczenia??Chyba nie?Te świadczenia to kasa która nie trafiła do mafii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.