Jest już dokumentacja nowej hali, teraz czas na wbicie pierwszej łopaty
Wykonawca budowy nowej hali widowiskowo-sportowej w Mielcu, zakończyło właśnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji dotyczącej tej inwestycji. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Władze miasta liczą, że nowa hala będzie gotowa już za dwa lata.

Nowa hala ma stanąć na placu przy ul. Solskiego 1, w miejscu „Hangar Areny”. Obiekt kosztować będzie ponad 136,5 mln zł brutto i zostanie wybudowany w ciągu 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca przygotowuje dokumentację i buduje obiekt. Sęk w tym, że z tym pierwszym zeszło mu aż pięć miesięcy.
Wykonawca przedłożył nam do akceptacji komplet nowej dokumentacji projektowo-technicznej. W najbliższych dniach trafi do ona Starostwa Powiatowego w Mielcu celem uzyskania pozwolenia na budowę – informuje wiceprezydent miasta, Paweł Pazdan. – Ta procedura trwa około miesiąca, więc sądzę, że już wiosną będziemy mogli wbić symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy.
Na inwestycję mamy ok. 35 mln dofinansowania z Ministerstwa Sportu oraz środki własne, których część będziemy mogli odzyskać jako zwrot podatku VAT. Mamy nadzieję, że na wiosnę 2021 r. ta długo wyczekiwana przez mielczan budowa zostanie zakończona – zapowiada wiceprezydent Pazdan.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Plotki głoszą, że wcale tak nie jest i przetarg był wadliwie przygotowany, a teraz z tego tytułu są same problemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.