Rusza Mielecki Budżet Obywatelski

Rusza Mielecki Budżet Obywatelski

Dziś rozpoczyna się czwarta edycja Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje wnioski i pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do Urzędu Miasta przez ponad sześć najbliższych tygodni.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym na co wydać pieniądze. Mogą oni nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Dzięki temu mogą sami kształtować swoje najbliższe otoczenie, wskazując to, co jest dla nich szczególnie ważne.
Najpierw za pomocą formularzy mieszkańcy składają propozycje własnych projektów. Każdy z wniosków musi posiadać odpowiednią liczbę podpisów. Dokumenty te należy złożyć w określonych terminie. Można to zrobić bezpośrednio lub listownie.

Następnie odbywa się głosowanie. Mieszkańcy robią to internetowo poprzez profil zaufany lub za pomocą formularzy papierowych w urzędzie czy innym wyznaczonym miejscu. Projekty, które zdobędą największą liczbę głosów, zapisane są w budżecie miasta,  a następnie realizowane.

Formularze wraz z listami osób popierających dany projekt dostępne są w wersji elektronicznej na stronie miasta. Wnioski w formie papierowej można odebrać w pokoju nr 1 budynku magistratu.

Aby złożyć swoją propozycję w ramach MBO, należy wypełnić formularz. Należy w nim opisać swój pomysł, wskazać lokalizację i podać przybliżony koszt.
Trzeba pamiętać, że niezbędna jest karta z listą poparcia pomysłu, którą muszą podpisać mieszkańcy Mielca. W przypadku projektów o charakterze lokalnym niezbędne jest co najmniej 25 takich autografów, a dla projektów ogólnomiejskich – 50.

Wypełnione formularze należy przynieść lub przesłać pocztą do Urzędu Miejskiego (ul. Żeromskiego 26) do 15 lipca, z dopiskiem „Mielecki Budżet Obywatelski”. Istnieje też możliwość przesłania skanów mailem na adres: mbo@um.mielec.pl.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości przy przygotowaniu wniosków można kontaktować się pracownikami Biura Promocji i Sportu magistratu pod nr tel.: 17 787 4112 (4113 lub 4114).
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.