Jarosław Kolendo nowym dyrektorem szpitala w Mielcu

Jarosław Kolendo nowym dyrektorem szpitala w Mielcu

Poznaliśmy nowego dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Został nim Jarosław Kolendo, chirurg ortopeda z Tarnowa.

Ze względu na to, że kandydata na dyrektora nie udało się wyłonić w ramach dwóch ostatnich konkursów, wyboru Jarosława Kolendo dokonał bezpośrednio Zarząd Powiatu Mieleckiego.




Prezes w Tarnowie

Jarosław Kolendo przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję prezesa Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Wcześniej współpracował z licznymi poradniami specjalistycznymi oraz szpitalami w Tarnowie, Lublinie czy Bochni – jako specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

To właśnie jego wieloletnia praktyka lekarska, jak podkreśla Zarząd Powiatu, zaważyła na powierzeniu mu stanowiska dyrektora mieleckiej lecznicy.

– Wybrany przez nas dyrektor, jako lekarz, doskonale rozumie, jak ważna jest wysoka jakość obsługi pacjenta. To ona jest dziś jednym z priorytetów Zarządu Powiatu. Te priorytety, wielokrotnie wyartykułowaliśmy. Dziś najważniejsze jest, by szpital był lepiej odbierany przez leczących się tu pacjentów; by oferowana im opieka była na jak najwyższym poziomie. Zależy nam na usprawnieniu przepływu pacjentów pomiędzy Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym a oddziałami, tak, by każdy potrzebujący pomocy, uzyskał ją szybko, sprawnie i skutecznie – mówił starosta Stanisław Lonczak.




Umowa na sześć lat

Nowego dyrektora szpitala czekają wyzwania.

– Jego zadaniem będzie zwrócenie uwagi na środki, które dotychczas „uciekały” mieleckiemu szpitalowi. Być może uda się wprowadzić lub przywrócić do mieleckiego szpitala świadczenia medyczne, które pozwolą poprawić jego kondycję finansową. To – w dalszej perspektywie – może przełożyć się choćby na doposażenie tej placówki w niezbędny sprzęt. Liczymy też na dalsze poszerzanie oferty – dodał starosta.

– Jestem lekarzem, więc wszystko to, co powiedział starosta, jest mi bliskie. Najważniejsze jest dobro pacjenta i kształtowanie jakości usług medycznych. Oczywiście, bez pieniędzy nie da się leczyć pacjentów w sposób nowoczesny i kompleksowy. Dlatego ważna będzie dla mnie również dbałość o finanse szpitala. Nie będzie to droga łatwa ani szybka. Już od pierwszego dnia ruszam jednak do pracy, starając się wypełnić powierzone mi zadania najlepiej, jak to możliwe – zadeklarował – zaznaczył Jarosław Kolendo, przedstawiając się dziennikarzom na dzisiejszej konferencji prasowej.




Pracę na stanowisku dyrektora Jarosław Kolendo oficjalnie rozpoczął dziś. Decyzją Zarządu Powiatu funkcję tę powierzono mu na sześć lat. Dotychczas mielecką lecznicą kierował Zbigniew Torbus.




O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.