Adam Majewski zamiast Gąsiora. Czy to wypali?

Zabrze w szoku. Stal Mielec wygrywa z Górnikiem

Włodzimierz Gąsior zrezygnował z funkcji trenera Stali Mielec. Zastąpił go Adam Majewski, do niedawna szkoleniowiec Stomilu Olsztyn.

Wczoraj całą piłkarką Polskę obiegła informacja o niespodziewanej rezygnacji Włodzimierza Gąsiora z funkcji trenera piłkarzy Stali Mielec. Odszedł on, jak poinformował klub, z przyczyn osobistych.

Włodzimierz Gąsior znów poprowadzi piłkarzy FKS
Włodzimierz Gąsior.
Zastąpił go Adam Majewski. To były piłkarz Legii Warszawa, z którą zdobył Mistrzostwo Polski. W Ekstraklasie rozegrał prawie 300 spotkań. Ma też jedno spotkanie w reprezentacji Polski.

Pracę trenerską rozpoczął w Wiśle Płock. W ubiegłym roku objął funkcję trenera pierwszego zespołu w Stomilu Olsztyn. Pełnił ją do wiosny 2021 roku. Od 9 lipca jest trenerem FKS Stali Mielec.

– Wszystkie wydarzenia toczyły się bardzo szybko. Dzisiaj jestem już po pierwszym treningu, poznałem drużynę, jestem bardzo zadowolony i pozytywnie nastawiony. Mam nadzieję, że razem osiągniemy wyznaczone cele – powiedział trener Adam Majewski klubowej telewizji.

Jaki styl będzie miała drużyna pod jego wodzą?

– Myślę, że nie będzie tutaj bardzo wiele zmian, jeżeli chodzi o system gry i ustawienie. FKS Stal Mielec już w poprzednim sezonie grała na pięciu obrońców i dalej będziemy taki system kontynuować, choć może w innej konfiguracji. Dołożymy parę detali, kilka szczegółów, ale myślę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i do pierwszego meczu ligowego podejdziemy optymalnie przygotowani – zaznaczył Majewski.
Do sztabu szkoleniowego dołączył także Dariusz Fabianowicz, który będzie drugim trenerem.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.