GW: Ksiądz nie chciał wesprzeć WOŚP. Pytał się, czy to zbiórka na narkotyki
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbudza skrajne odczucia. Jedni jej bezkrytycznie bronią, inni wręcz przeciwnie. Ta kłótnia trwa od wielu lat i coraz bardziej nabiera charakteru wojny ideologicznej. W ten spór niedawno wprzęgnięto WOŚP w Mielcu, a zrobiła to Gazeta Wyborcza.

Jak mogliśmy się z niej dowiedzieć, pod kościołem p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu grupa niepełnosprawnych wolontariuszy zbierała datki na do orkiestrowych puszek. Kiedy jeden z księży został poproszony o wrzucenie grosika do puszki, miał odpowiedzieć, że „musiałbym upaść na głowę”. W dodatku, jednego z niepełnosprawnych wolontariuszy zapytał czy „zbiera pieniądze na narkotyki”.
Nie wiadomo, czy te rewelacje są wiarygodne. Tym bardziej, że ksiądz, który miał odmówić wsparcia WOŚP, odmówił Gazecie komentarza. Podobnie zrobił proboszcz mieleckiej parafii.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.