Zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wesprzesz czy zbojkotujesz?
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Mielcu. Wszystko zacznie się już w sobotę (12.01) o godzinie 12. Tego dnia imprezy odbywać się będą w Galerii Navigator. Wystąpią tam m.in.: Michał Stochel, kilkuletni akordeonista z Zarębek, półfinalista programu Mam Talent; uczniowie szkoły tańca „Boso”, zespół Canza Romantica i Orkiestra Dęta z Dobrynina. Z kolei akrobatyczną jazdę na rowerze zademonstruje Bartek Ćwik. Będzie też prezentacja udzielania pierwszej pomocy i techniki jazdy na symulatorze. W przerwach odbywać się będą licytacje gadżetów WOŚP.

W niedzielę (13.01) w samo południe  w ramach WOŚP wystartuje drugi bieg „Policz się z cukrzycą”.  Datki zebrane od uczestników biegu zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych. Potem Wielka Orkiestra grać będzie przede wszystkim w Samorządowym Centrum Kultury. W programie występy: przedszkolaków i zespołów dziecięcych, Big Band Mielec, kapeli Wadowiacy, grupy ABM, kabaretu Senior Show, Mieleckiej Kapeli Podwórkowej i zespołu Jelly. W przerwach odbywać się będą licytacje.
W siedzibie Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w godz. 11-17.30 wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha. Natomiast w filiach nr 4 i 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w godz. 11-15 odbywać się będzie Orkiestrowa Giełda Książki. O godz. 20 na Placu Armii Krajowej – światełko do nieba.

Celem tegorocznej zbiórki WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla  szpitali dziecięcych. Chodzi o placówki, które mogą dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. WOŚP z roku na rok coraz bardziej dzieli Polaków. Także wśród mielczan są zwolennicy idei Jurka Owsiaka, jak i przeciwnicy.  Ankietę w tej sprawie można znaleźć TUTAJ. Zapraszamy do głosowania!
Zapowiedź 27. Finału WOŚP w Mielcu

Specjalnie dla Was – oficjalna zapowiedź 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu 🙌💗

Opublikowany przez Sztab WOŚP Mielec Wtorek, 8 stycznia 2019
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.