Grzegorz Lato kpi z Błaszczykowskiego? Legenda Stali Mielec zadaje uszczypliwe pytanie

Grzegorz Lato kpi z Błaszczykowskiego? Legenda Stali Mielec zadaje uszczypliwe pytanie

Kilka dni temu oficjalnie piłkarską karierę zakończył Kuba Błaszczykowski. Decyzja ta odbiła się oczywiście szerokim echem w mediach, nie tylko sportowych. Kuba to przecież legenda polskiej piłki nożnej. Doczekał się jednak nie tylko gratulacji za swe dokonania, ale i… uszczypliwości. Zrobił to Grzegorz Lato – legenda kadry narodowej oraz Stali Mielec.

Fakt, iż znany i lubiany Kuba Błaszczykowski postanowił zawiesić buty na kołku wzbudził nostalgię i smutek wśród wielu kibiców. Przeważają jednak opinie, że po prostu nadszedł jego czas.
Wieloletni filar drugiej linii Borussii Dortmund, który w ostatnich latach uratował też ukochaną Wisłę Kraków, zaliczył w kadrze Polski 108 oficjalnych meczów.

Grzegorz Lato: Błaszczykowski? Co on włożył do gabloty?

Wyprzedził zatem o kilka spotkań Grzegorza Latę. Dwukrotny medalista mundialu oraz król strzelców jednego z nich odniósł się do faktu zakończenia kariery przez Jakuba Błaszczykowskiego.

– Ja Kubę naprawdę szanuję. Skończył karierę, cześć, do widzenia. Rozegrał w kadrze o kilka meczów więcej ode mnie. Mam tylko pytanie: „Co włożył do gabloty”? – pyta retorycznie Grzegorz Lato, cytowany przez portal 4m.pl.
W ten sposób „subtelnie” wytknął on Kubie, że ten nie zdobył w trakcie kariery masy trofeów. A szczególnie mało osiągnął grając z orzełkiem na piersi.

Przypomnijmy, że przed laty – gdy Lato był jeszcze prezesem PZPN – pomiędzy panami doszło do kilku scysji. Bodaj najgłośniejszą była “afera biletowa”.

Ówczesny kapitan reprezentacji Polski żalił się wówczas w mediach, że nie uzyskał zadowalającej puli biletów na mecze Euro 2012 (organizowane w Polsce i na Ukrainie) dla swojej rodziny i znajomych.
Czy wypowiedź legendy polskiego i mieleckiego futbolu ma związek z tymi zaszłościami? Odpowiedź na to pytanie zdaje się znać tylko sam Grzegorz Lato.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.