Szczęśliwy remis z Jagiellonią Białystok

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Kibice spodziewali się w meczu z Jagiellonią Białystok zwycięstwa. Remis powinni jednak ocenić jako sukces. Tym bardziej, że mielczanie wyrównali w ostatniej minucie.

Starcie Stali z Jagiellonią rozpoczęło się od obustronnych ataków. Swoje szanse miał też FKS. Jedną z nich nie wykorzystał Maciej Domański.

Potem tempo gry spadło. Inna sprawa, że obie drużyny grały dobrze w obronie. Wśród gospodarzy wyróżniał się Arkadiusz Kasperkiewicz.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia, bo od gola dla Jagielloni. Nie podłamało to mielczan, a wręcz przeciwnie. Przenieśli grę na połowę przeciwnika i zaczęli coraz mocniej naciskać.

Blisko wyrównania był Dawid Kort, którego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

Gol na 1:1 padł w 90. minucie po strzale Konrada Wrzesińskiego, który wykorzystał zgranie Mateusza Matrasa, którego ustawiono na pozycji… napastnika.

– Z przebiegu meczu remis jest sprawiedliwy. Drużyna ponownie pokazała charakter i walczyła do końca. Bramka, stracona po stałym fragmencie gry, wprowadziła pewną nerwowość w naszych poczynaniach. Było dużo niedokładności i prostych strat. Pomogło przestawienie Mateusza Matrasa do ataku, bo asystował on przy golu na 1:1. To była potrzeba chwili, ale możliwe, że jeszcze skorzystamy z niego w ofensywie – komentował trener Adam Majewski.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Ten mecz odbędzie się w poniedziałek (14.03), o godzinie 18.