Fałszywy policjant oszukał mieszkankę Mielca na 15 tysięcy złotych
Oszuści szukają różnych sposobów, aby wyłudzić od nas pieniądze. Jednym z nich jest „metoda na policjanta”. Właśnie w ten sposób dużą kwotę straciła 58-letnia mielczanka. Z jej relacji wynika, że pewnego dnia zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji.

Mężczyzna oznajmił, że do jej konta bankowego dostęp mają oszuści. Potem przez kilkadziesiąt minut instruował 58-latkę co ma zrobić, aby uniknąć kradzieży pieniędzy ze swojego konta. Polecił jej przelanie 15 tys. zł. na inne konto, które zresztą sam podał, co mielczanka uczyniła. Kobieta podała mu też swoje dane osobowe oraz login i hasło do swojego internetowego konta bankowego.
To nie pierwszy i pewnie nie ostatni przypadek. Dzieje się tak mimo licznych działań prewencyjnych, apeli w mediach oraz kościołach. Dlatego policja apeluje, abyśmy nigdy nie ulegali sugestiom obcych. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń i wątpliwości co do tożsamości rozmówcy, który chce dostać od nas dużą sumę pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem należy natychmiast poinformować policję. Można to zrobić telefonicznie za pośrednictwem numeru alarmowego 112.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.