Mieszkania chronione już są. Ale czy będzie zapowiadany bar mleczny?
Parter miejskiej kamienicy przy ul. Mickiewicza 13 czeka w tym roku generalny remont. Poprzednie władze miasta planowały uruchomić tam pierwszy w mieście bar mleczny. Prowadzić go miałaby spółdzielnia socjalna wspomagana przez fundusze krajowe i unijne. Takie były plany. Ale teraz nowa władza w mieście może mieć inną koncepcję zagospodarowania parteru kamienicy.
Nie zmieni się natomiast przeznaczenie górnych partii obiektu, które zostały już wyremontowane.  Będą tam lokale dla osób w trudnej sytuacji życiowej. – Na górze budynku ma znaleźć się pięć takich mieszkań chronionych, a na dole jeszcze jedno. I to zostało już przekazane wydziałom zajmującym się pomocą społeczną. Natomiast dół jest już gotowy do remontu, możemy ogłaszać przetarg na roboty budowlane – oświadczył Tadeusz Siemek, dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.