Dobra wiadomość dla cukrzyków. Mielec doczekał się poradni diabetologicznej

W Mielcu działalność rozpoczęła długo wyczekiwana, szczególnie przez cukrzyków, Poradnia Diabetologiczna. Od tego miesiąca funkcjonuje ona w ramach Szpitala Specjalistycznego w zmodernizowanym budynku Przychodni nr 4 przy ulicy Żeromskiego.
Brak poradni diabetologicznej w powiecie mieleckim od wielu lat był wielkim problemem mieszkańców zmagających się z cukrzycą, ale nie tylko. Dotyczyło również osób z: zaburzeniami pracy trzustki, chorobami siatkówki i skóry (problem ten dotyczył przede wszystkim kobiet w ciąży).

Potrzeby były ogromne – przyznaje Magdalena Krępa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Mielcu. – Stąd jednym z naszych priorytetów  było podjęcie starań o uruchomienie poradni, które zapewniałyby stałą pomoc ambulatoryjną. Pierwszą, o którą zdecydowaliśmy się zabiegać, była właśnie diabetologiczna. Te starania zostały uwieńczone pozytywnym efektem i w Poradni nr 4 przyjmować będą dwie specjalistki endokrynologii: Halina Kurdziel oraz Małgorzata Pulter – Krawczyk.
Jak podkreśla Anna Lemańska, psycholog z mieleckiego szpitala, cukrzyca jest taką chorobą, na której przebieg w ogromnym stopniu ma sam pacjent. – To chory mierzy poziom cukru, wybiera produkty żywnościowe, tryb życia, monitoruje swój wzrok, skórę, itd. Po diagnozie najpierw przychodzi niepewność, strach, ale adaptacja do choroby to proces, któremu trzeba pozwolić postępować. Potem jest już mobilizacja i codzienne działania przynoszą świetne, wyraźne efekty – zaznacza psycholog.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.