Deszcz zamiast śniegu, błoto zamiast białego puchu – takie będą święta
Fot. Demotywatory.pl

Wszystkich tych, którzy liczyli na urokliwe białe Święta Bożego Narodzenia, niestety, musimy rozczarować. Zamiast śniegu w naszym powiecie spadnie deszcz i to w dużej ilości.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na Podkarpaciu intensywne opady deszczu. – Podczas Świąt Bożego Narodzenia podziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Poziomy wód mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego – czytamy w komunikacie IMiGW.
A więc wygląda na to, że w Wigilię i pierwszy dzień świąt będzie pochmurnie i mocno deszczowo. W drugi dzień świąt również możemy się spodziewać przelotnych opadów. Temperatura w dzień zapowiada się maksymalnie w granicach 5 stopni Celsjusza, w nocy spodziewajmy się 2-3 stopni.

Po świętach zacznie się powoli ochładzać. Temperatura w dzień spadnie do 3 stopni i możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem. Wielkich mrozów tej zimy raczej nie będzie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.