Budują inkubatory w bezpośrednim sąsiedztwie Kronospanu. Po co?

Słynna w Mielcu działka 6/19, położoną między ulicą Sołtyka a zakładem Kronospan w Mielcu, ostatecznie nie trafiła do tej firmy. W wyniku protestów miasto zablokowało taką możliwość. Zamiast tego planowana jest tam budowa inkubatorów przedsiębiorczości.

Na razie trwają prace związane z przygotowaniem infrastruktury. Dopiero jak będą określone powierzchnie przyszłych budynków, wtedy same firmy będą się zgłaszać. Nie jest więc tak, że budujemy te obiekty pod konkretne przedsiębiorstwo. Najpierw chcemy uporządkować teren, czyli poszerzyć linię zabudowy, kolejnym etapem będzie przygotowanie projektu – zaznaczył prezydent Jacek Wiśniewski.
Sceptycznie do tych zapowiedzi podchodzi radny Jarosław Szczerba: – Nie chce mi się wierzyć, żeby ktokolwiek w bezpośrednim sąsiedztwie z Kronospanem prowadził biznes – twierdzi. – Te inkubatory nie mają więc sensu. Tej sprawy trzeba pilnować, bo nie możemy doprowadzić do rozbudowy Kronospanu.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.