Radosław Swół: – Starosta i prezydent słabymi ogniwami budowy wiaduktu
Radny PiS, Radosław Swół (na zdjęciu) napisał na Facebooku, że najsłabszymi punktami budowy wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 są starosta Stanisław Lonczak i prezydent Jacek Wiśniewski. Ten drugi poczuł się urażony i zażądał od rajcy wyjaśnień. 

Wiadukt ma połączyć most na Wisłoce z ulicą Kosmonautów. Koszt inwestycji to ok. 40 mln zł. W porozumieniu, które podpisano w tej sprawie, czytamy m.in., że województwo przekaże powiatowi dokumentację, miasto w połowie pokryje koszty realizacji inwestycji oraz (w połowie) wykupu gruntów; starostwo zaś będzie realizowało inwestycję, ale po uzyskaniu na ten cel dotacji z zewnątrz.

Prezydent żąda wyjaśnień

Przedsięwzięcie chwalą radni PiS: – Jest to zadanie, które jest bardzo potrzebne naszemu miastu, bo przyczyni się do rozwiązania problemu komunikacyjnego, wyprowadzenia ruchu z Mielca na zewnątrz przez co poprawi się powietrze i bezpieczeństwo na ulicach. I tu  prośba do  panów starosty i prezydenta, by doprowadzili tę inwestycję do końca. My deklarujemy pomoc – zapewniał radny Krzysztof Szostak.
Dziękuję za te słowa wsparcia ze strony klubu PiS. Natomiast niepokoi mnie to, że tutaj publicznie padają deklaracje wsparcia, a w mediach społecznościowych ja i pan starosta jesteśmy określani jako  słabe ogniwa inwestycji. Proszę o ustosunkowanie się do tego – odpowiedział prezydent Jacek Wiśniewski.

Głos zabrał autor wpisu, o którym mówił prezydent, czyli radny Radosław SwółTrochę czuję się niekomfortowo komentując swoje prywatne komentarze na swoim profilu – ironizował. – Przy wpisie  umieściłem uśmiechniętą buźka. Proszę więc nie brać tego tak do siebie, tylko również się uśmiechnąć.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Panie Radosławie może Pan zająć się ochroną drzew w parku za kościołem na osiedlu. To co planuje magistrat to jakaś masakra. Mieszkańcy wierzą w Pana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.