Bolesna porażka w Sosnowcu

Piłkarze Stali Mielec przegrali dziś (28.04) w Sosnowcu z Zagłębiem 3-1. Sam mecz był emocjonującym widowiskiem. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7 minucie. Wyrównującego gola chwilę potem zdobył Jakub Arak. To już piąte trafienie pozyskanego zimą młodego napastnika.

Marne to pocieszenie, skoro sosnowiczanie tuż przed przerwą zdobyli drugą bramkę. W 90 minucie w polu karnym faulował Dominik Sadzawski, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji wyleciał z boiska. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał napastnik gospodarzy i było już 3-1.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec: 3-1 (Arak – 10’)

FKS: Radosław Majecki – Krzysztof Kiercz, Martin Dobrotka, Leandro, Josip Soljic, Bartosz Nowak (56′ Łukasz Wroński), Jakub Arak (69′ Dejan Djermanovic), Michał Janota, Dominik Sadzawicki, Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki (46′ Tomasz Swędrowski).

Skrót z meczu można obejrzeć TUTAJ.

W ostatnich trzech meczach Stal zdobyła zaledwie dwa punkty, marnując szanse na znaczne przybliżenie się do Ekstraklasy. Kibice są rozczarowani: – Sprawa jest prosta. Drużyna nie chce awansować do ekstraklasy, bo połowa footbolerów musiałaby odejść, gdyż nie nadaje się do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. A w Mielcu pełne trybuny, kasa się zgadza a ludzie od czasu do czasu dostaną w zamian emocjonujące widowisko – komentował na portalu społecznościowym pan Grzegorz.