Atak wandali w Mielcu
W ostatnich dniach w Mielcu  mnożą się akty wandalizmu. Doszło m.in. do podpaleń poletek ekologicznych, ostatnio przy ul. Wspólnej. Strażnicy miejscy musieli także interweniować w sprawie  składowania niebezpiecznych odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na Rynku zniszczono kosze na śmieci zaledwie kilka dni po ich zamontowaniu.

Na poletku ekologicznym przy ulicy Warszawskiej ogień strawił dwa pojemniki na szkło i tworzywa sztuczne. Przy ul. Bajana podpalono pojemnik na makulaturę i papier wraz z zawartością. Do podpaleń pojemników na odpady i wiat śmietnikowych doszło też przy ulicach Raciborskiego i Pułaskiego.

Kilka dni temu, dzięki monitoringowi, udało się zidentyfikować osobę, która przywiozła do poletka przy ul, Konfederackiej odpady budowlane i niebezpieczne – mówi Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej. – Takie odpady powinny trafić do jednego z dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeden z takich punktów znajduje się na terenie starego wysypiska śmieci przy ulicy Wolności, a drugi przy ulicy Targowej. Można tam bezpłatnie zostawić odpady, których regulamin poletek nie przewiduje.
To nie wszystko. Na Rynku zdewastowano kosze na śmieci zaledwie kilka dni po ich zamontowaniu. W tym przypadku wandal nie będą jednak bezkarny. W ustaleniu jego tożsamości pomógł monitoring obsługiwany przez strażników miejskich. Mężczyzna ma 54 lata, już został przesłuchany.

Uszkodzone kosze zostały wycenione na kwotę 350 złotych, dlatego policjanci przedstawili 54-latkowi zarzut popełnienia wykroczenia. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
 

Dewastacja koszy na śmieci

Bulwersująca sprawa zdewastowania nowych koszy na śmieci w mieleckim Rynku, będzie miała swój ciąg dalszy dzięki monitoringowi miejskiemu. Sprawa zakończy się wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mielcu lub karą grzywny.

Opublikowany przez Miasto Mielec Wtorek, 11 czerwca 2019

 
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.