Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Mielca. Monarchowie pojawią się też w innych miejscach powiatu

Orszak Trzech Króli w Przecławiu i wspólne kolędowanie po... ukraińsku

Jutro ulicami Mielca przejdzie Orszak Trzech Króli. W programie wiele atrakcji. Biblijni monarchowie pojawią się również w innych miejscach powiatu.  

Święto Trzech Króli rozpocznie się o godz. 10.30 mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu. To już szósta edycja tego wydarzenia.

Po nabożeństwie uformowany zostanie orszak, który przejdzie ulicami Pisarka, Sienkiewicza i Mickiewicza. Metą pochodu będzie Rynek. Tam odbędzie się tradycyjny pokłon biblijnych Trzech Króli narodzonemu Dzieciątku Jezus.

Dla uczestników mieleckiego orszaku organizatorzy przygotowali ciepłą herbatę i ciasteczka, które będą rozdawać druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach.

Organizatorami wydarzenia są parafia Ducha św., Bazylika Mniejsza św. Mateusza, Urząd Miasta w Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulica Mielca. Monarchowie pojawią się też w innych miejscach powiatu - plakat nr 1.

Orszak Trzech Króli pojawi się również w innych miejscach powiatu mieleckiego.

Przejdzie on między innymi ulicami Przecławia i Radomyśla Wielkiego. W obu przypadkach event rozpocznie się o godzinie 11.30, a barwne korowody przejdą od kościołów na rynki.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulica Mielca. Monarchowie pojawią się też w innych miejscach powiatu - plakat nr 2.

Monarchowie zawitają również do Gawłuszowic. Orszaki z poszczególnych sołectw spotkają się o godzinie 11 pod Urzędem Gminy. Stamtąd przejdą do tamtejszego kościoła, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.