Amerykanie opuszczają Mielec. Prezydent: – Time to say goodbye [ZDJĘCIA]

Na lotnisku powstaje potężna baza wojsk amerykańskich

Prezydent Jacek Wiśniewski oficjalnie pożegnał żołnierzy 101. Dywizji USA, którzy od lipca 2022 roku stacjonowali na terenie mieleckiego lotniska.

Amerykanie pojawili się nad Wisłoką tuż po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W lutym 2022 roku na terenie lotniska rozpoczęto budowę bazy wojskowej.
Pojawiły się tam namioty typu NS. Na miejsce ściągnięto także ciężki sprzęt i cała infrastruktura plus wojskowe helikoptery i kilka tysięcy żołnierzy.

W ciągu niespełna roku Amerykanie, którzy brali udział w wielu lokalnych przedsięwzięciach, zdążyli zdobyć sympatię większości mielczan.

– Time to say goodbye – napisał prezydent Jacek Wiśniewski, komentując w ten sposób wtorkową (07.03) uroczystość pożegnania gości z USA, w którym uczestniczył wraz z Łukaszem Kalinką – prezesem spółki, która zarządza lotniskiem.

Amerykanie opuszczają Mielec. Prezydent: - Time to say goodbye [ZDJĘCIA]
Amerykanie opuszczają Mielec. Prezydent: - Time to say goodbye [ZDJĘCIA]
Amerykanie opuszczają Mielec. Prezydent: - Time to say goodbye [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.