Jacek Klimek: – Klub potrzebuje mocnej przebudowy

Jacek Klimek: - Klub potrzebuje mocnej przebudowy

Decyzją rady nadzorczej FKS Stali Mielec prezesem klubu został Jacek Klimek. Zastąpił on Bartłomieja Jaskota, który pełnił tę funkcję od lipca b.r.
Jacek Klimek, który, co ciekawe, w przeszłości był już prezesem FKS Stali Mielec, udzielił klubowej stronie wywiadu. Oto ta rozmowa:

Kim jest Jacek Klimek?

Na wstępie chciałbym podziękować radzie nadzorczej i sponsorom za obdarzenie mnie zaufaniem w poprowadzeniu Klubu FKS Stal Mielec. Postawiono przede mną poważne cele, które – w co wierzę – uda mi się zrealizować.

Jestem mielczaninem, przez 8 lat grałem w Stali w grupach młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego. Przez 3 lata byłem również prezesem Stali Mielec, z którą awansowaliśmy wówczas do 3 ligi i zdobyliśmy 3 medale mistrzostw Polski juniorów, w tym złoty. Jestem również byłym sędzią piłkarskim, poprowadziłem ponad 250 meczów na różnych poziomach rozgrywkowych, w tym jeden sezon sędziowałem w Ekstraklasie jako sędzia liniowy.
Ostatnie 20 lat spędziłem pracując w koncernie spożywczym Nestle na stanowiskach managerskich. Propozycję objęcia funkcji prezesa FKS otrzymałem od osób mocno zaangażowanych w sukcesy klubu w ostatnich latach. To osoby, które szanuję i którym się nie odmawia.

Jakie cele?

Celem strategicznym jest oczywiście utrzymanie i wywalczenie jak najwyższego miejsca w tym sezonie w Ekstraklasie. Kolejnym ważnym celem jest wzmocnienie pionu sportowego, przebudowa strukturalno-organizacyjna Klubu, rozwój Akademii Piłkarskiej PGE Stal Mielec oraz integracja społeczeństwa wokół Klubu.

Chcemy Klub podnieść na jak najwyższy organizacyjno-sportowy poziom w każdym obszarze. Mamy również plany długoterminowe i wieloletnie, do których chcemy dochodzić krok po kroku ciężką konsekwentną pracą. Klub potrzebuje mocnej przebudowy, nowej energii i reorganizacji, aby sprostać wszystkim wyzwaniom jakie stwarza obecność w Ekstraklasie.
Pierwsze decyzje

Na pewno koniecznym będzie szybkie wdrożenie nowego modelu organizacyjnego Klubu. Szybko też musimy podjąć wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzje transferowe, bo zespół wymaga wzmocnienia.

Przed nami też krótki okres przygotowawczy i obóz w Turcji. Na pewno pracy nie zabraknie i o wszystkim będę na bieżąco informował.  Teraz korzystając z okazji składam wszystkim Kibicom Stali Mielec najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wszystkiego, co najlepsze w 2021 roku.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.