Włodzimierz Gąsior znów poprowadzi piłkarzy FKS

Włodzimierz Gąsior znów poprowadzi piłkarzy FKS

Poznaliśmy następcę zwolnionego dziś trenera Leszka Ojrzyńskiego.  Klub FKS Stal Mielec S.A. poinformował, że został nim Włodzimierz Gąsior.

Włodzimierz Gąsior to jedna z największych legend klubu. Jego kariera przypadła na lata 70., w których Stal sięgnęła po dwa Mistrzostwa Polski i jedno wicemistrzostwo. FKS dotarła do ćwierćfinału Pucharu UEFA, zagrała też legendarny dwumecz z Realem Madryt w Pucharze Europy.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Włodzimierz Gąsior został trenerem. Na początku pracował w Stali Mielec, z którą dwukrotnie wywalczył awans do pierwszej ligi (dzisiejsza ekstraklasa).

W kolejnych latach prowadził między innymi Koronę Kielce, Motor Lublin czy Hetmana Zamość.
Do Mielca wrócił w 2003 roku. Potem znów pracował w Koronie Kielce, by w 2012 roku wrócić do Stali Mielec i z tym zespołem wywalczyć awans do drugiej ligi. Następnie prowadził piłkarzy Siarki Tarnobrzeg. Od dziś (12.04) jest trenerem Stali Mielec.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.