Złapali sprawcę serii kradzieży i rozboju w Mielcu

Wiemy, kto strzelał na Alei Niepodległości [WIDEO]
Zdjęcie ilustracyjne.

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 21-latek, który dokonał w Mielcu serii kradzieży i rozboju. Na swoje ofiary wybierał osoby starsze. Obserwował je, a potem atakował…

Do mieleckiej komendy policji wpłynęły zawiadomienia o trzech kradzieżach, Według pokrzywdzonych ich sprawcą był młody mężczyzna.
Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstw doszło 23 czerwca – na ulicy Tetmajera, 1 lipca – na ulicy Żeromskiego, oraz 2 lipca – na ulicy Kraszewskiego.

We wtorek (05.07) doszło do kolejnej kradzieży z jego udziałem. Według ustaleń policjantów, mężczyzna podbiegł do starszej kobiety na ulicy Bogusławskiego. Groził jej pozbawieniem życia, dusił zaciśniętym na szyi łańcuszkiem, zerwał go i uciekł. Już po kilku godzinach 21-latek był już w rękach policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzut rozboju. Na podstawie zgromadzonych materiałów zwrócono się do prokuratora o wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
Sąd przychylił się do tego. W sprawie trwają dalsze czynności. Za przestępstwo rozboju młodemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.