Znaczna ilość środków psychotropowych w mieszkaniach dwóch mieszkańców Mielca

Plaga kradzieży w mieleckich sklepach. Znikają artykuły spożywcze i alkohol

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Mielca, u których znaleziono znaczną ilość środków psychotropowych. O ich dalszych losach zdecyduje sąd. Grozi im więzienie.

  • Mieleckiej policji udało się ustalić personalia dwóch mieszkańców miasta, którzy mogli posiadać substancje narkotyczne.
  • Ustalenia te potwierdziła rzeczywistość. W mieszkaniach obu mielczan znaleziono znaczną ilość środków psychotropowych.
  • Mężczyzn zatrzymano, jeden z nich trafił za kratki aresztu Obu grozi kara więzienia.
  • Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej portalu Mielec Lokalnie.

Kilka dni temu mieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwaj mieszkańcy miasta mogą posiadać niedozwolone substancje odurzające.

Trop ten okazał się słuszny. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych obu panów funkcjonariusze znaleźli blisko 230 gramów środków psychotropowych.

Zatrzymani złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzutu posiadania narkotyków. Decyzją sądu, wobec starszego z nich, 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Natomiast 24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Mundurowi podkreślają, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione i stanowi przestępstwo. Im większa ilość substancji zabronionych, tym kara za ich posiadanie jest surowsza.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie narkotyków w znacznej ilości, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.