Za cztery lata zadłużenie miasta ma dobić aż do dwustu milionów złotych
Wieloletnia Prognoza Finansowa wskazuje na to, że za 4 lata zadłużenie Mielca dobije aż do 200 mln zł (przy dochodach 277 mln zł). Z WPF wynika również, że w tym czasie na inwestycje miasto będzie mogło wydać zaledwie 5,8 mln zł. Nie nastraja to optymistycznie.

 Barbara Wójcik, skarbnik miasta, jest nieco innego zdania: – Nasza pozycja jest bezpieczna i stabilna – oświadczyła. – Taką opinię wydała firma zewnętrzna, która analizuje naszą sytuację finansową w kontekście realizacji rządowego programu „Mieszkania Plus”.
– Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że zaciągamy zobowiązanie na ponad 20 lat, musimy się liczyć z tym, że w tym czasie może zmienić się koniunktura na rynku, że coraz większe będą roszczenia grup pracowniczych. Równocześnie musimy pamiętać o tym, żeby jeszcze bardziej „zaciskać pasa”, czyli zwrócić uwagę na zadania, które będą wprowadzane do budżetu – dodała.
Radny Bogdan Bieniek zwrócił jednak uwagę, że już w przyszłym roku miasto czekają spore podwyżki mediów, w tym m.in. energii elektrycznej. Mówi się o wzroście ceny aż o 70 proc. Niewiele mniej ma wynosić podwyżka za gaz. Na finansach miasta z pewnością odbiją się też podwyżki dla urzędników, które będą konieczne po ustawowym wzroście najniższego wynagrodzenia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.