W Urzędzie Miasta powstało stanowisko dla inspektora do spraw… RODO
Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, czyli słynne już RODO skomplikowało życie niejednemu z nas. Zmierzyć się z tym muszą również w w mieleckich szkołach i przedszkolach.

– Długo dyskutowaliśmy na temat tego, jak najlepiej to zrobić – mówił Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta. – Zdecydowaliśmy się na przesunięcie pracownika, który będzie pełnił te obowiązki, będzie inspektorem do spraw danych osobowych w naszych placówkach. Pan inspektor będzie miał bardzo dużo pracy, bo mamy 10 szkół i 12 przedszkoli, ale myślę, że sobie poradzi. Zresztą już teraz widać, że daje rady. Jest to ogromnie ważna sprawa, bo szkoły przetwarzają mnóstwo danych osobowych. To ponad 5 tys. uczniów, w związku z tym łatwo się potknąć.
Powołanie inspektora d.s. danych osobowych pozytywnie ocenił Zbigniew Rzeźnik, radny, a zarazem dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu: – Jest to dobre rozwiązanie. Da ono poczucie bezpieczeństwa wszystkim kierującym szkołami i przedszkolami – podkreślił.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.