Dostosować układ dróg na strefie do przyszłej północnej obwodnicy miasta
Wraz z nowym mostem na Wisłoce, którego budowę rozpoczęto kilka tygodni temu, ma również powstać północna obwodnica Mielca. Jej celem jest wyprowadzeniem ruchu ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej i usprawnienie komunikacji w kierunku Tarnowa. Aby tak się stało, miasto musi najpierw dostosować układ komunikacyjny na terenach, przez które w przyszłości ma przebiegać ta droga. Dokładnie chodzi o północną część strefy, a więc okolice lotniska.

Obecnie większość pojazdów wjeżdża do SSE od południa, czyli od ulicy Wojska Polskiego. Po wybudowaniu północnej obwodnicy miasta ten ruch się nieco odwróci.
Dlatego też w magistracie pracują nad zmianą zagospodarowania strefy. – Aby skutecznie wyprowadzić ruch z północnej obwodnicy do drogi w kierunku Rzeszowa, niezbędna jest zmiana planu w zakresie ulic COP i Sołtyka i nadania tym ulicom kategorii wyższej niż obecnie – oświadczył Łukasz Obierak z Urzędu Miasta. – Chcemy też wyłączyć z użytkowania rozebranej już bocznicy kolejowej. Następnym celem jest włączenie istniejącej drogi zakładowej do miejskiego systemu komunikacyjnego – wyliczał.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.