W strefie ruszają masowe zwolnienia. W jednej tylko firmie pracę straci 350 osób

Jeden z zakładów Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu planuje zwolnić  z pracy 350 osób. Ludzi ci mają trafić na bruk 1 maja. Ma to oczywiście związek z postępującą recesją gospodarczą, która jest konsekwencją epidemii koronawirusa. Pismo w tej sprawie trafiło już do Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu. Kolejne zwolnienia z pracy są kwestią czasu.

Zdecydowana większość firm mieleckiej strefy funkcjonuje na „pół gwizdka”. Pracowników masowo odsyła się na urlopy. Niestety pojawiły się też pierwsze zapowiedzi redukcji zatrudnienia. I to na niespotykaną od lat skalę. Jeden z zakładów SSE zamierza zwolnić z pracy aż 350 osób.
Informację tę potwierdził nam Grzegorz Durak, dyrektor PUP w Mielcu. – Rzeczywiście wpłynęła do nas wstępna informacja, że jeden z zakładów zamierza przeprowadzić takie zwolnienia. Jest to jedna z większych firm  strefy. Nie mogę jednak ujawnić, o jaki zakład chodzi – mówił Super Nowościom. – Patrząc na zaistniałą sytuację, trzeba raczej spodziewać się kolejnych informacji o zwolnieniach pracowniczych. Trudno mi w tej chwili oszacować, jakie to będą liczby, ale wydaje się to nieuniknione.

Wiadomo, że każdy teren ma swoją specyfikę. Nasz powiat jest bardzo mocno uprzemysłowiony. Jego centrum jest strefa w Mielcu, ale wokół niej funkcjonuje dużo firm kooperujących. Myślę, że także w tym obszarze mogą się pojawić zwolnienia – prognozuje. – Niektóre zakłady „stoją” lub mocno zmniejszyły produkcję. Przypuszczam, że każdy teraz będzie próbował przeliczać najbliższe miesiące.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.