„Tymczasowy” maszt telefonii komórkowej w Podleszanach
W Podleszanach pojawił się… „tymczasowy” maszt telefonii komórkowej. Podczas kontroli tej konstrukcji przez urzędników powiatowych okazało się, jest tam również nielegalny kabel zasilający stację, stwarzając w ten sposób realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Zgłoszenie o zamiarze uruchomienia zespołu anten w Podleszanach wpłynęło do mieleckiego starostwa. Jeśli złożone dokumenty dotyczące tej inwestycji będą kompletne i pomyślnie zweryfikowane, można będzie rozpocząć emisję sygnału. Na wydanie zgody urzędnicy mają 30 dni.
Tymczasem w trakcie oględzin działki, na której pracować ma masz tymczasowy, stwierdzono, że na gruncie znajduje się kabel. Jego ułożenie stanowiło realne zagrożenie dla osób trzecich.

Stan zastany „na gruncie” nie odpowiadał i był niezgodny z dokumentacją projektową – poinformował Marek Patyk z mieleckiego starostwa. – Podczas kontroli przedstawiciel inwestora złożył oświadczenie o tym, że maszt nie pracuje, a leżący na ziemi kabel nie jest podłączony do prądu.
„Tymczasowy” maszt w Podleszanach /Fot.: Starostwo Powiatowe w Mielcu/
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.