Władysław Ortyl latał z Markiem Kuchcińskim rządowym samolotem
Dziś (09.08) Sejm wybrał nowego marszałka. Marka Kuchcińskiego zastąpiła Elżbieta Witek. Zmiana ta ma związek aferą związana z lotami byłego już marszałka, którą od kilku lat żyje Polska. Okazało się, że współpasażerem Kuchcińskiego był m.in. marszałek Władysław Ortyl.

Kuchciński miał już wpłacić15 tys. zł na cele dobroczynne za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny. Przyznał, że raz rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych za lot małżonki. W tej sprawie trwa postępowanie sprawdzające prowadzone przez prokuraturę.

Okazało się, że jednym z współpasażerów Marka Kuchcińskiego podczas lotów z Rzeszowa do Warszawy był mielczanin, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.
Istotnie taki lot się odbył – potwierdził w nadesłanym mediom komunikacie Władysław Ortyl. – Z panem Markiem Kuchcińskim spotykamy się wielokrotnie w sprawach służbowych, również wówczas byliśmy umówieni na taką rozmowę. Ponieważ wiedział, że mam w planach służbową podróż do Warszawy, zaprosił mnie na pokład rządowego samolotu. Była to jedyna podróż, jaką odbyłem z panem marszałkiem rządowym samolotem. Tego dnia w Warszawie zgodnie z ustalonym wcześniej kalendarzem miałem kilka spotkań w Kancelarii Prezydenta, spotkałem się m.in. z ministrem Pawłem Muchą. Praktyka rozmów o istotnych kwestiach Podkarpacia podczas podróży nie jest niczym nowym. Zdarzało się, że z racji napiętego kalendarza, jechałem w celach służbowych z panem Kuchcińskim samochodem służbowym.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.