MIELEC. Starostwo odwołało wszystkie imprezy plenerowe w tym roku

Mieleckie starostwo poinformowało, że nie zorganizuje w tym roku żadnej z planowanych w tym roku imprez plenerowych. Decyzja ta ma związek z epidemią koronawirusa.

Jeszcze w marcu Zarząd Powiatu odwołał Powitania Lata – sztandarową imprezę starostwa organizowaną w pierwszy weekend wakacji. Środki zabezpieczone na ten cel przekazano na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, jako formę wsparcia w walce z koronawirusem.
Ani dożynek, ani jarmarku

W tym tygodniu władze starostwa zdecydowały o odwołaniu pozostałych imprez, które planowano w tym roku, czyli wrześniowych dożynek i grudniowego jarmarku świątecznego. Dlaczego?

Kluczowym elementem jest tu troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Inny, ważny aspekt, stanowi dbałość o środki publiczne. Organizacja każdej z imprez wymaga podjęcia licznych działań i zobowiązań, także finansowych, na wiele miesięcy przed planowanymi terminami imprez. Wydatkowanie środków na ich organizację, w dobie tak niestabilnej sytuacji epidemicznej i braku jednoznacznych rokowań co do jej dalszego rozwoju, uznaliśmy za niezasadne – mówi starosta Stanisław Lonczak. – Zaoszczędzone w ten sposób środki mają stanowić rezerwę finansową na kolejne miesiące walki z Covid-19. Nikt dziś bowiem nie jest w stanie przewidzieć, jakich działań i nakładów od samorządów wymagać może dalszy rozwój pandemii.

Może za rok?

Starosta zaznacza, że zobowiązania wobec firm i innych podmiotów związane z organizacją tegorocznych imprez plenerowych, będą rozwiązane polubownie. – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele branż ucierpiało w związku z pandemią koronawirusa. Te zobowiązania, które będą mogły być przesunięte w czasie, postaramy się zrealizować przy okazji organizacji kolejnych imprez, zwłaszcza, że dotyczą m.in. wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadłyby do gustu mieszkańcom. Wierzymy, że wszystkie pomysły i plany związane z imprezami plenerowymi zrealizujemy w kolejnych latach, już bez zakłóceń, w bezpiecznych dla wszystkich uczestników warunkach – zapewnia Stanisław Lonczak.
W ostatnich tygodniach na odwołanie imprez plenerowych zdecydowało się wiele innych samorządów w całym kraju. Wciąż obowiązuje także wydany przez rząd zakaz organizacji imprez masowych.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.