Masowa wycinka drzewBlisko 250 drzew wkrótce ma zniknąć z terenu miasta. Wycinka dotknie m.in. okolic ul. Partyzantów. Starostwo zapewnia, że usunięte zostaną tam tylko sztuki chore, obumarłe lub na których występuje kornik. Wycinka ma ochronić sąsiadujący z tym terenem duży kompleks leśny.

– Dostaliśmy nakaz z Nadleśnictwa Mielec, żeby w bardzo szybkim tempie usunąć tam ok. 100 drzew ze względu na zagrożenie kornika i to zadanie musi być wykonane praktycznie natychmiastowo – wyjaśnia starosta Zbigniew Tymuła. – Ten sam problem ma miasto, bo z tamtej strony obwodnicy też jest atak kornika. To zostało nam jednak narzucone, to nie jest nasza decyzja – zaklina się.
Starostwo zdecydowało za to o usunięciu 123 drzew rosnących na działce sąsiadującej z II Liceum Ogólnokształcącym. Ma to związek z planowaną w tym miejscu budową boiska z zapleczem sanitarno-szatniowym. – Chcemy zostawić obecne boisko, które dodatkowo w najbliższej przyszłości zostanie zmodernizowane. Dlatego idziemy z robotami w teren zadrzewiony. Stąd ta planowana wycinka. Nie będziemy jednak tego robić dla przyjemności, tylko dla potrzeby – podkreśla starosta.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.