Tomasz Bednarczyk apeluje o zakup rębaka dla PSZOK

Tomasz Bednarczyk apeluje o zakup rębaka dla PSZOK

Mieszkańcy Mielca apelują o jak najszybszy zakup rębaka i zainstalowanie go w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Urządzenie, które rozdrabnia drewno, w tym głównie gałęzie, jest potrzebne szczególnie teraz, w okresie wzrostu roślin.

O zakup rębaka wnioskował Tomasz Bednarczyk, przewodniczący Rady Osiedla Kazimierza Wielkiego:
– Brak rębaka w PSZOK-u generuje duże problemy, bo gałęzie i inne odpady zielone zalegają na podwórkach – alarmował.

Agnieszka Garncarz, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta, nie ma jednak dobrych wieści.

– Nie jest to taka prosta sprawa ze względu na to, że utworzenia miejsca, w którym znajdować miałby się rębak, spełnienie przepisów prawa o ochronie środowiska plus zakup tego urządzenia i jego obsługa. Jest to koszt ok 500 tys. zł – zaznacza. –  Najzwyczajniej w świecie nas na tą chwilę na to nie stać. I to podnosiliśmy już wielokrotnie. Jako miasto borykamy się z pewnymi problemami finansowymi. Musimy być oszczędni.
– Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do programu Polskiego Ładu, w ramach którego zaplanowano rozbudowę PSZOK między innymi o taki rębak (wniosek, niestety upadł – od red.) Szukamy takich możliwości i dotacji, mając na uwadze takie potrzeby. Myślę że kolejne programy będą ukierunkowane na ochronę środowiska. Będziemy systematycznie się im przeglądać i szukać pieniędzy na ten cel – obiecuje.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.