Będzie spotkanie z mieszkańcami Mielca w sprawie planowanej wycinki drzew

We wtorek (10.12) o godzinie 17 w sali im. Jana Pawła II na parterze budynku magistratu odbędzie się spotkanie w sprawie rewitalizacji Parku Leśnego. Na pytania, oprócz władz miasta, odpowiadać będą: dendrolog Wojciech Bobek i leśnik Wojciech Cieślik.
Przypomnijmy, że z Parku Leśnego, czyli z terenu pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, Wolności i Żeromskiego, wedle planów miasta zniknąć ma 1219 drzew i 33 metrów kwadratowych krzewów.

Prezydent Jacek Wiśniewski bagatelizuje problem. – To nie jest tak, że decyzje dotyczące wycinki drzew są wzięte z powietrza. Jest cała procedura dotycząca tego działania – przekonywał. – Fachowcy ocenili, że część drzew należy usunąć, bo są niebezpieczne dla ludzi. Skupiamy się na jednej alejce, która ma być odrobinę poszerzona. Chcemy tam zrealizować tylko działania pielęgnacyjne, nic więcej.
Na masową wycinkę nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy. – Jesteśmy zwolennikami modernizacji infrastruktury w parku, ale liczba drzew zdrowych przeznaczonych do wycinki zatrważa nas. Chcemy, żeby zieleni w naszym mieście było jak najwięcej. Wiele zostało powiedziane i wiele napisane, ale broni nie składamy. Czas na dalsze działania. Widzimy się w ten wtorek o godzinie 17 w Urzędzie Miasta! – mówi Tomasz Bednarczyk, przewodniczący Rady Osiedla Kazimierza Wielkiego.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.