Tak Mielec oddał hołd Niezłomnym… Ten klip wzrusza do łez
W sieci właśnie pojawił się klip prezentujący tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które w ostatni weekend lutego odbyły się w Mielcu.

Klip rozpoczyna się od nadania dębom na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu imion bohaterów powstania antykomunistycznego. Uhonorowani zostali w ten sposób dwaj polscy Ormianie por. Leon Wanatowicz „Boruta” i mjr Walerian Tumanowicz „Jagra”, a także kpt. Jan Borysewicz „Krysia”, „Mściciel”. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: krewni żołnierzy, Edgar Ghazaryan, ambasador Armenii; oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Film przedstawia również Rajd Rowerowy Śladami Walk Wojciecha Lisa, Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych i główne uroczystości, które odbyły się na Placu Armii Krajowej w Mielcu. Więcej na temat obchodów znajdziecie TUTAJ. Klip zrealizowało studio Skorpion.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.