Pokażą „Wyklętego” w mieleckim kinie. Lepiej późno niż wcale…W niedzielę (26.03) o godz. 18 w mieleckim Kinie „Galaktyka” wyświetlony zostanie głośny dramat Konrada Łęckiego „Wyklęty”. To drugi po „Historii Roja”, odkłamujący historię, film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Następne seanse zaplanowano na poniedziałek (27.03) i środę (29.03), oba o godz. 18. Stanie się tak ponad dwa tygodnie po premierze filmu, która miała miejsce 10 marca. No cóż, lepiej późno niż wcale…

Akcja dramatu Łęckiego toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. XX w. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego. To pełen mocnych i brutalnych scen film na podstawie przeżyć autentycznych partyzantów podziemia m.in.: Józefa Franczaka ps „Lalek”, Franciszka Przysiężniaka „Ojca Jana”, Zdzisława Brońskiego „Uskoka” czy działającego w naszym regionie Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.
Tymczasem przez jakiś czas wydawało się, że filmu w Mielcu… nie będzie w ogóle. Zaniepokojeni tym faktem aktywiści „Patriotycznego Mielca” przeprowadzili akcję, publikując wzór petycji, którą należało podpisać i przesłać na adres e-mail kina.
W apelu tym czytamy m.in. „Kino Galaktyka, będące obiektem samorządowym powinno wypełniać misję i służyć mieszkańcom. Ilość inicjatyw poświęconych Żołnierzom Wyklętym i ich popularność w naszym mieście świadczy o tym, że temat ten jest dla mielczan ważny. W związku z powyższym wyrażamy gorącą prośbę o umożliwienie mieszkańcom zapoznania się z tym filmem bez konieczności wyjazdu do innego miasta.”
Jak się okazuje, petycja przyniosła skutek, bo „Wyklęty” zawita do Mielca.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.