Pokażą „Wyklętego” w mieleckim kinie. Lepiej późno niż wcale…
W niedzielę (26.03) o godz. 18 w mieleckim Kinie „Galaktyka” wyświetlony zostanie głośny dramat Konrada Łęckiego „Wyklęty”. To drugi po „Historii Roja”, odkłamujący historię, film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Następne seanse zaplanowano na poniedziałek (27.03) i środę (29.03), oba o godz. 18. Stanie się tak ponad dwa tygodnie po premierze filmu, która miała miejsce 10 marca. No cóż, lepiej późno niż wcale…

Akcja dramatu Łęckiego toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40. XX w. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego. To pełen mocnych i brutalnych scen film na podstawie przeżyć autentycznych partyzantów podziemia m.in.: Józefa Franczaka ps „Lalek”, Franciszka Przysiężniaka „Ojca Jana”, Zdzisława Brońskiego „Uskoka” czy działającego w naszym regionie Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.
Tymczasem przez jakiś czas wydawało się, że filmu w Mielcu… nie będzie w ogóle. Zaniepokojeni tym faktem aktywiści „Patriotycznego Mielca” przeprowadzili akcję, publikując wzór petycji, którą należało podpisać i przesłać na adres e-mail kina.
W apelu tym czytamy m.in. „Kino Galaktyka, będące obiektem samorządowym powinno wypełniać misję i służyć mieszkańcom. Ilość inicjatyw poświęconych Żołnierzom Wyklętym i ich popularność w naszym mieście świadczy o tym, że temat ten jest dla mielczan ważny. W związku z powyższym wyrażamy gorącą prośbę o umożliwienie mieszkańcom zapoznania się z tym filmem bez konieczności wyjazdu do innego miasta.”
Jak się okazuje, petycja przyniosła skutek, bo „Wyklęty” zawita do Mielca.


O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.