Tak FIFA 23 widzi siedzibę i personel Stali Mielec

Tak FIFA 23 widzi siedzibę i personel Stali Mielec

W sieci pojawił się screen z gry FIFA 23. Grafika przedstawia siedzibę i personel Stali Mielec. Widzimy trzy postacie. Dwie z nich są… czarnoskóre.

FIFA 23 to komputerowa gra sportowa o zasięgu globalnym. Skupiona jest na tematyce piłki nożnej. Jej premiera odbyła się dwa tygodnie temu, 30 września 2022 roku, za wydawnictwem EA Sports.
Zawiera ona ponad 30 klas rozgrywek ligowych, 100 stadionów, 700 klubów oraz 19 tysięcy piłkarzy na podstawie udzielonych twórcom licencji.

Krytycy w swoich recenzjach docenili oprawę graficzną, płynność wykonywanych przez piłkarzy ruchów i odzwierciedlenie realizmu.

Doceniono także bardziej znaczące efekty zarządzania zawodnikami. Ale są też i kontrowersji. Jedna z nich dotyczy… Stali Mielec. W sieci pojawił się bowiem screen z gry, który przedstawia siedzibę i personel tego klubu Widzimy tam trzy postacie.

Dwie z nich są… czarnoskóre. To kobieta w klubowym dresie oraz mężczyzna stojący za biurkiem pracownik klubu. Biały jest jedynie trener, który – jak można się domyślać – otrzymuje nominację bądź dyrektywy. Cała sytuacja rozgrywa się w siedzibie FKS.
Grafika zatytułowana „Tak EA w Fifa 23 wyobraża sobie siedzibę i personel Stal Mielec” bije rekordy popularności w wielu miejsca Internetu. Jest także na popularnej stronie Demotywatory.pl.

Sieć zalała fala komentarzy:

– Niech mi ktoś powie, że to jest fotomontaż. Wzorują się na Netflixie, gdzie każdy musi być czarny – czytamy w jednym ze wpisów.

– To jest wideo, które zostało wygenerowane automatycznie. Nikt nie siedział nad tym i nie mówił „o a tu do Stali Mielec wrzucimy murzynów, będziemy ich indoktrynować poprawnością polityczną”, bo nikt tego nie robi manualnie. Albo jest to generowane losowo w trakcie gry, albo generowane było w studio i dodane do gry – tłumaczy z kolei inny z internautów.
Pojawiają się też inne argumentacje. Jeden z Twitterowiczów napisał, że… swoich bliskich do Mielca sprowadził Leandro, brazylijski obrońca Stali.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.