Super Ekspres: Młody ksiądz z Mielca popełnił samobójstwo. Podciął sobie żyły

Proboszcz na kwarantannie odprawiał mszę [ZDJĘCIA]

Informacja o nagłej śmierci 33-letniego wikariusza jednej z mieleckich parafii wstrząsnęła regionem. Z informacji Super Ekspresu wynika, że młody kapłan popełnił samobójstwo. Miał podciąć sobie żyły.

Informację o śmierci księdza można było usłyszeć  podczas niedzielnego (22.10) nabożeństwa w Bazylice Mniejszej, na mieleckiej starówce. W sieci pojawiła się również informująca o tym klepsydra.
Młody i aktywny kapłan

Zmarły był aktywnym kapłanem. Pracował w kancelarii parafialnej, był katechetą. Przygotowywał dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, a młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

Zajmował się dziewczęcą służbą maryjną, a także organizacją pielgrzymek.

Ani parafia, ani mieleckie media nie podały informacji o przyczynach nagłej śmierci duchownego. Tymczasem Super Ekspres donosi, że miał on odebrać sobie życie poprzez podcięcie sobie żył…
Super Ekspres: – Samobójstwo

– Wikariusza w pomieszczeniach mieszkalnych parafii, która zajmował, miał znaleźć innych duchowny, lecz na jakąkolwiek pomoc było już za późno – przekazuje Super Ekspres.

Artykuł SE na ten temat znajdziesz tutaj.

Śledztwo w sprawie śmierci kapłana prowadzi Prokuratura Rejonowa z Mielca. Na środę zaplanowano sekcję zwłok. Ma ona potwierdzić lub nie tezę o samobójstwie.
Śledczy już teraz wykluczają udział w zgonie duchownego osób trzecich.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.