Znamy datę i miejsce pogrzebu ks. Piotra Węża. Parafia Św. Mateusza prosi o modlitwę za duszę młodego kapłana

Znamy szczegóły tragedii w Górkach [ZDJĘCIA]

Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu poinformowała o dacie pogrzebu śp. ks. Piotra Węża. Kapłan zmarł niespodziewanie w niedzielę w nocy. Miał zaledwie 33 lata. Przyczyny jego śmierci owiane są mgłą tajemnicy, pojawiają się medialne spekulacje i domysły. Sprawę bada prokuratura.

Ks. Piotr Wąż kapłanem był od siedmiu lat. Został wyświęcony przez ks. bp Andrzeja Jeża 28 maja 2016 roku. Posługę rozpoczął w parafii pw. Ducha Świętego w Rzuchowej.
„Wspaniały ksiądz”

Zapamiętany został tam jako wspaniały ksiądz, który angażował się w życie wspólnoty i miał dobry kontakt z parafianami.

W 2019 roku skierowano go do parafii św. Mateusza w Mielcu. Odpowiadał m.in. za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej oraz młodzieży do bierzmowania.

Opiekował się Dziewczęcą Służbą Maryjną oraz Grupą Apostolską Quo Vadis. Zajmował się też fotografowaniem wydarzeń parafialnych i prowadzenie strony internetowej parafii. Był też przewodnikiem grupy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.
Nie żyje ks. Piotr Wąż. Nagła śmierć młodego wikariusza parafii pw. Św. Mateusza w Mielcu - zdjęcie główne

Sekcja zwłok

Niespodziewanie zmarł w niedzielę (22.10) w nocy. Ani parafia, ani mieleckie media nie podały informacji o przyczynach jego śmierci. Śledztwo w tej sprawie ma prowadzić Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

Pojawiają się informacje, że był ciężko chory. Zaplanowano jego sekcję zwłok.
Dziś parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu poinformowała o pogrzebie ks. Węża.

– Zapraszamy do udziału w modlitwach różańcowych za duszę śp. ks. Piotra w naszej Bazylice po wieczornych mszach świętych.

Pożegnanie ks. Węża

Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do kościoła pw. Św. Mateusza nastąpi w piątek (27.10), o godzinie 15.30. Msza żałobna odprawiona zostanie pół godziny później.
Po nabożeństwie w Mielcu odbędzie się odprowadzenie śp. ks. Piotra do jego rodzinnej parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Radogoszczy.

Znamy datę i miejsce pogrzebu ks. Piotra Węża - klepsydra.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.