Śmigłowe z Mielca wzmocnią Wojska Specjalne [WIDEO]

Katastrofa Black Hawk z Mielca. Zginęło sześć osób

W ciągu kilku najbliższych lat Wojska Specjalne wzmocnią cztery śmigłowce S-70i Black Hawk z Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. To efekt umowy zawartej dziś pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a zarządem PZL.
Pierwsze dwa z zamówionych „Czarnych Jastrzębi” mają zasilić polską armię już w 2023 roku.

To drugie zamówienie powstałych w Mielcu śmigłowców S-70i dla sił specjalnych. Pierwsze miało miejsce dwa lata temu. Wtedy resort obrony narodowej również zamówił cztery maszyny.

– Cieszę się, że nasze wojsko zasilą tak nowoczesne śmigłowce. Ważne jest również to, że dzięki temu powstają nowe miejsca pracy w Mielcu, w zakładach, które mają bardzo bogatą historię. Kadra zatrudniona w PZL należy do najlepszych. Zakłady uczestniczą w łańcuchu produkcyjnym jednego z najlepszych koncernów na świecie. To są sprawdzone śmigłowce, które były i są wykorzystywane przez wojsko w 30 państwach na całym świecie – podkreślał podczas dzisiejszej (15.12) uroczystości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.