Mieszkańcy osiedla Niepodległości proszą o oświetlenie pomnika „Matki Polki” i jego okolic. Jak mówią, dzięki temu będą bezpieczniejsi. Okazuje się bowiem, że monument jest miejscem głośnych libacji alkoholowych.
O pomoc w sprawie pomnika „Matki Polki” zwanego też „Radością życia” mieszkańcy poprosili radnego Jarosława Szczerby. Ten podniósł temat na forum Rady Miasta.
Jedni chcą, drudzy nie
– Pomnik znajduje się między blokami, jest tam sporo alejek spacerowych. Brak oświetlenia powoduje, że jest tam mało bezpiecznie. Stąd apel o zapisanie budowy oświetlenia przy tym obiekcie w budżecie miasta na 2021 r. Koszt tego nie będzie duży. A poparcie społeczne jest duże. Prawie 260 osób podpisało się pod tą inwestycją we wniosku do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego – argumentował Szczerba.
Radny Jarosław Szczerba
Monika Skowrońska Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miasta, przyznała, że problematyka ta jest jej dobrze znana:
– Od kilku miesięcy część mieszkańców zwraca się do nas w tej sprawie. Ale są też tacy, którzy tego nie chcą. Obiekt ten stoi bardzo blisko bloków. Stąd być może jego oświetlenie będzie dla niektórych uciążliwe i nie będą mogli przez niego spać. W związku z tym mamy nie do końca jasną sytuację i pewności, czy wszyscy mieszkańcy tych bloków potrzebują tej inwestycji – zaznaczyła.
Lampa przyziemna?
Naczelnik dodała, że kwestia związana z oświetleniem pomnika i utrzymaniem alejek między blokami nie zyskała poparcia w głosowaniu za budżetem obywatelskim. Inwestycji natomiast bronił Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta:
– Jeżeli osoby mieszkające na parterze twierdzą, że będą mieli za jasno, to może należałoby się zastanowić nad instalacją lampy przyziemnej, która oświetliłaby pomnik do czoła. Chodzi o to, żeby dać taki strumień światła, który by nie wchodził w kierunku bloków – proponował.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:
Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich, który od prawie ośmiu dekad propaguje tradycje lotnicze miasta, może stracić swoją siedzibę. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR wypowiedziała mu umowę najmu nieruchomości przy lotnisku. Aeroklub Mielecki powstał 77 lat temu, […]
Okazuje się, że w Mielcu jak Warszawie, mają problem z nieczystościami. Z tą różnicą, że ścieki z kanalizacji nie wylewają się do rzeki, a na zalewa część osiedla Rzochów. Mieszkańcy skarżą się, że sieć obsługująca […]
System gospodarki odpadami komunalnymi nad Wisłoką jest – delikatnie pisząc – bardzo nieszczelny. Aż 10 437 osób, którzy najprawdopodobniej mieszka w Mielcu, nie płaci za śmieci. Ostatnia podwyżka cen odbioru śmieci dla wielu mielczan była […]
Strona mieleclokalnie.pl korzysta z ciasteczek (pliki cookie), które są używane do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie z naszej witryny oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis