Rzochów bez lekarza
Budynek z dwoma gabinetami jest, są też pacjenci w liczbie ponad 680 mieszkańców osiedla Rzochów, brakuje tylko lekarza. Ludzie muszą się leczyć w innych częściach Mielca.

Jest to naprawdę duży problem, a ja po prostu odbijam się od ściany – załamuje ręce Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – Każdy lekarz, z którym próbujemy o tym rozmawiać, po prostu „dziękuje”, bo nie ma tutaj zaplecza. Setki osób na osiedlu nie ma zapewnionej opieki medycznej.

W tym budynku na osiedlu Rzochów miałyby mieścić się gabinety lekarskie.
Deficyt lekarzy to problem powiatowy. Ludzie narzekają również na długie kolejki w przychodniach specjalistycznych. Jest tak źle, że radna Urszula Malińska zaapelowała do władz miasta i powiatu o zorganizowanie okrągłego stołu w tej sprawie. – Wielokrotnie rozmawiałem o tym z panem starostą – mówi prezydent Jacek Wiśniewski. – Problem w tym, że na rynku nie ma lekarzy. W tym całe nieszczęście.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.