Fontanna w tragicznym stanie. Czy to jej koniec?

Fontanna na Rynku nieczynna. Czy to jej koniec?

Fontanna na mieleckiego Rynku to miejsce wyjątkowe. Co roku, kiedy jest tylko ciepło, gromadzą się przy niej tłumy. W tym roku będzie inaczej.

Już od dawna mówiło, że fontanna jest już fatalnym stanie. Teraz jest już tak źle, że nie jest w stanie funkcjonować. Stwarza wręcz zagrożenie .
Pierwotnie w tegorocznym budżecie miasta na jej remont znalazło się 863 tysięcy złotych. Przetarg jednak zweryfikował te plany. Jedyna firma, która zgłosiła swe usługi, zaproponowała  1 300 000 zł.

Przetarg więc unieważniono. Tyle, że za drugim podejściem nie było lepiej. Wpłynęła jedna oferta, ale… jeszcze droższa – na ponad półtora miliona złotych. Teraz pewnie przed nami trzecie rozdanie. Kwota przygotowana na ten cel to 1 600 000 zł.

– Czy w takiej sytuacji remont ma w ogóle sens? Czy dalej będziemy w to brnęli? Moim zdaniem powinniśmy zasypać to piachem. Wydawanie 1,6 mln zł na remont czegoś, co kosztowało milion jest absurdem – grzmiał radny Jarosław Szczerba.
Fontanna na Rynku nieczynna. Czy to jej koniec?
Radny Jarosław Szczerba.

Co na to prezydent Jacek Wiśniewski?

– Jest to miejsce spotkań i wypoczynku mieszkańców. Ta fontanna do momentu, kiedy nie została uszkodzona i nie zaczęła stwarzać zagrożenia, cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ciepłych miesiącach wiele osób, szczególnie dzieci, spędzało tam wolny czas – zaznaczył.

Włodarz przyznał, że sytuacja na rynku usług budowlanych komplikuje temat remontu.

– Chcieliśmy, żeby już na tych wakacjach fontanna działała. Zorganizowaliśmy więc bardzo szybko pierwszy przetarg. Za drugim razem ten termin był wydłużony. W obu przypadkach zaproponowana kwota była jednak zbyt wysoka.
– Na chwilę obecną nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, co z tym wszystkim będziemy robić. Niemniej jednak kwota 1 600 000 zł na remont fontanny jest nie do przyjęcia. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to jest miejsce ważne dla mieszkańców. Tak czy siak z tym problemem trzeba się zmierzyć – dodał prezydent.

Fontanna na Rynku nieczynna. Czy to jej koniec?
Prezydent Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.