Radni miejscy obiecywali, że obniżą sobie diety, ale chyba się rozmyślili
Ponad pół roku temu mieleccy radni zobowiązali się, że obniżą sobie diety. Miał to być ich gest  w związku z finansowymi problemami miasta. Jednak na deklaracjach się skończyło.

A jeszcze w grudniu 2018 r. Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec), przewodniczący komisji finansów Rady Miasta, mówił tak: – Chcemy spróbować obniżyć diety nawet symbolicznie o te kilka złotych, po to, żeby wygospodarować jakieś fundusze do budżetu miasta  Ja  nie poczuję dyskomfortu jeśli moje uposażenie się zmniejszy – zapewnił Nowakowski. W podobnym tonie wypowiadali się radni innych opcji.

Minęło siedem miesięcy, a diety są na tym samym poziomie. Radni, z którymi rozmawialiśmy, uważają, że nie dostają za dużo. Niektórzy twierdzą wręcz, że do działalności samorządowej dokładają.
Ile wynoszą uposażenia miejskich rajców? Przewodniczący rady „zarabia” miesięcznie ok. 2 200 zł, jego zastępcy – 1800, szefowie komisji – 1600, szeregowi radni – 1050 zł.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.