Rusza miejski program bezpłatnych szczepień seniorów

Rusza miejski program bezpłatnych szczepień seniorów

Rusza miejski program profilaktycznych bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla mieszkańców Mielca w wieku powyżej 65 lat. Na ten rok zaplanowano dwieście takich zabiegów.
Seniorzy, którzy wyrażą chęć i zgodę na udział w programie bezpłatnych szczepień, zostaną przebadani przez lekarza. I to on podejmie ostateczną decyzję w kwestii podania in szczepionki.

Następnie, osoby te, jeśli oczywiście uzyskają pozytywną opinię, otrzymają miejski Bon Zdrowotny.

Rusza miejski program bezpłatnych szczepień seniorów

Już od środy

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, wydawanie tego dokumentu będzie poprzedzone kontaktem telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w magistracie.

Trzeba to zrobić od środy do piątku (17-19.02), w godzinach od 7:30 do 15:30. Kontaktować się należy telefonicznie pod jednym z numerów:
  • 17 787 43 82
  • 17 787 43 93
  • 17 787 43 81
  • 17 787 43 84
  • 17 787 44 01
  • 17 787 44 02
  • 17 787 44 03.

Bon Zdrowotny należy realizować w Przychodni Centrum Medyczne MEDYK, przy ulicy Partyzantów 21. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Prezydent zachęca

Program bezpłatnych szczepień seniorów przeciwko pneumokokom to autorski projekt prezydenta miasta, Jacka Wiśniewskiego. Skąd idea?

– Osoby powyżej 65 roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę.
– Koszt szczepionki jest wysoki, dlatego wiele osób starszych nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta po raz pierwszy mam okazję zaprosić państwa do skorzystania z programu szczepień – mówi prezydent.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.