Aleję gwiazd mieleckiego sportu skonsultowano z kibicami Stali
Do końca tego roku mają zakończyć się prace dokumentacyjne dotyczące budowy alei mieleckiego sportu. Ma ona upamiętniać zarówno najważniejsze wydarzenia, jak i czołowych zawodników. Aleja powstanie jednak dopiero wtedy, kiedy pojawi się nowa hala, a więc za kilka lat.

Pierwotnie obiekt ten miał zostać zlokalizowany przy kasach stadionu, zapisano nawet pieniądze na ten cel, ale zmieniono zdanie. Zabezpieczone fundusze trafiły na wykonanie dwóch makiet z brązu przedstawiających obecny stadion i ten z 1976 r., kiedy to piłkarze Stali odnosili największe sukcesy.
Prace dokumentacyjne dotyczące tej inwestycji poprzedziły konsultacje społeczne. – Wciągnięte w nie zostało stowarzyszenie kibiców Stali Mielec, które nadało ton ekspozycji przed wejściem głównym do budynku klubu – mówił Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Gospodarki Komunalnej w magistracie. – Generalnie projekt obejmuje ciąg od kas biletowych aż do nowo projektowanej hali sportowej. Są to elementy związane z figurami ze stali nierdzewnej wybitnych sportowców. Do tego dochodzą makiety, które zostały już zakupione przez Urząd Miasta.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.