Aleję gwiazd mieleckiego sportu skonsultowano z kibicami StaliDo końca tego roku mają zakończyć się prace dokumentacyjne dotyczące budowy alei mieleckiego sportu. Ma ona upamiętniać zarówno najważniejsze wydarzenia, jak i czołowych zawodników. Aleja powstanie jednak dopiero wtedy, kiedy pojawi się nowa hala, a więc za kilka lat.

Pierwotnie obiekt ten miał zostać zlokalizowany przy kasach stadionu, zapisano nawet pieniądze na ten cel, ale zmieniono zdanie. Zabezpieczone fundusze trafiły na wykonanie dwóch makiet z brązu przedstawiających obecny stadion i ten z 1976 r., kiedy to piłkarze Stali odnosili największe sukcesy.
Prace dokumentacyjne dotyczące tej inwestycji poprzedziły konsultacje społeczne. – Wciągnięte w nie zostało stowarzyszenie kibiców Stali Mielec, które nadało ton ekspozycji przed wejściem głównym do budynku klubu – mówił Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Gospodarki Komunalnej w magistracie. – Generalnie projekt obejmuje ciąg od kas biletowych aż do nowo projektowanej hali sportowej. Są to elementy związane z figurami ze stali nierdzewnej wybitnych sportowców. Do tego dochodzą makiety, które zostały już zakupione przez Urząd Miasta.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.